Davutoğlu: Adaylık meselesi de dahil cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda tavrımızı koyacağız

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, “Herkesin merak ettiği fakat bizce asli soru olmayan adaylık sorunu de dahil cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri konusunda halimizi koyacağız” dedi.

Davutoğlu, partisinin seçim çalışmalarını Konya’dan başlattı. Bir otelde gazetecilerle bir ortaya gelen Davutoğlu, Türkiye’nin çok kıymetli bir seçim sürecine gireceğini belirterek, “Yeni bir ufku Türkiye’nin önüne koyacağız. Türkiye’yi iki büyük şerden korumak için uğraş ettik, Altılı Masa da bu uğraşın bir modülüdür. Türkiye’yi barıştırmak üzere yola çıktık. Hiçbir şahsi amacımız, öfkemiz ve kinimiz yoktur” tabirini kullandı.

“İlk seçim startını Konya’dan veriyoruz”

Önümüzdeki günlerde Altılı Masa doruğunun konut sahipliğini yapacağını anımsatan Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Geçiş süreci yol haritasını, önümüzdeki hafta önderlerle görüşmeleri tamamlayıp bitireceğiz. Altı önder olarak nasıl bir idare kuracağımızı, herkesin ortak iradesi ve gücüyle bunu tanımlayacağız. Ortak bir hükümet programı ki bütün ögeleri partimizin açıkladığı, örtüşen ögelerdir, onu açıklayacağız. Daha sonra da herkesin merak ettiği fakat bizce asli soru olmayan adaylık problemi de dahil cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri konusunda tutumumuzu koyacağız. Ama Gelecek Partisi olarak birinci seçim startını Konya’dan veriyoruz.”

Gazetecilerin, ülke ve Konya gündemine ait sorularını yanıtlayan Davutoğlu, daha sonra teşkilat mensuplarıyla otel önünde seçim çalışmalarını başlattı. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir