G.Saray’da yenge krizi Takımdan ayrıl

Galatasaray’ın dönem başında Napoli’den bedelsiz olarak 1+1 yıllığına takımına kattığı Belçikalı oyuncu Mertens, performansıyla taraftarın sevgilisi olurken, diz iç bağlarında yaşadığı sakatlık nedeniyle son oynanan Kasımpaşa uğraşında müsabakayı tribünden takip etmişti.

Sarı-Kırmızılılar ile olan kontratı dönem sonunda sona erecek olan 35 yaşındaki oyuncunun opsiyonunu kullanmak isteyen Galatasaray’a beklenmedik bir pürüz çıktı.

Tecrübeli oyuncu Mertens de kontratının bir sene daha uzatılmasına sıcak bakarken, Mertens’in eşi Kat Kerkhofs, Dries Mertens’in dönem sonunda emekli olmasını istiyor.

YENGE BIRAKMASINI İSTİYOR

Belçika’ya dönerek oğulları Ciro’nun ülkesinde eğitim almasını isteyen Kerkhofs kısa mühlet evvel “Dries futbolu şık bir biçimde tamamlamak istiyor. Futbol hayatında her şey çok hoştu. Dries artık eski kabul edilebilecek bir futbol tabirleriyle 36 yaşına giriyor. Napoli’de yaşamaya kıymet veriyor. Belçika üssümüz olacak, Ciro burada okula gidecek. Yurt dışında geçirdiğim uzun mühletten sonra biraz daha ailemle birlikte olmayı özlüyorum. Dries ve ben çok şey yaşadık, tıpkı vakitte çok şey de kaçırdık” demişti.

BURUK VE İDARE KALMASINI İSTİYOR

Konuyla alakalı Belçikalı idareye şimdi kararını net bir formda söylemezken, Okan Buruk ve idare Belçikalı oyuncunun en azından 1 yıl daha kadroda kalmasını istiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir