Kar kaplanları sezona Kayseri’de başladı

KAYSERİ (İGFA)- Dünyanın en yeterli kar motosikleti yarışçılarını bir ortaya getiren yarış Türkiye ve dünyadan büyük ilgi gördü.

Dünyanın birçok yerinden ve Türkiye’den televizyon kanalı, gazete, radyo, mecmua, haber sitesi ve influencer büyük ilgi gösterdi. 8-10 Mart tarihlerinde Türkiye’nin motosiklet ve ATV yarışçıları da ErciyesCup için ter döktü.

Aynı anda yapılan Erciyes KışFest hem izleyicilerden hem de Erciyes’e gelen kayak tatilcilerinin vazgeçilmezi oldu.

Türkiye’de birinci kere yapılan Snowcross Dünya Şampiyonası, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleşti. Milletlerarası Motosiklet Federasyonu (FIM) ve Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun (TMF) tertibinde Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Spor Toto, SASAD takviyeleriyle yapılan İstikbal SNX TÜRKİYE, Bellona, Boyteks, HES Kablo ve RHG Enertürk Güç, ANLAS, İzeltaş, ECC Cins, Power App, Radisson Blu Mountain Erciyes ve Volta’nın sponsorluğunda gerçekleştirildi.

İstikbal SNX TÜRKİYE’yi Norveçli Magnus Reiten kazanarak şampiyonada sürpriz yaparken, yarışın ikincisi birçok otoritenin favorilerinden ABD’li Jesse Kirchmeyer ikinci olurken, sağ omzu çıkmasına karşın Avusturya’dan Elias Bacher çabayı üçüncülükle tamamladı.

Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası’nın birinci ayağında dünyanın en uygun snowcrossçularıyla birlikte Türkiye’nin motokros şampiyonları Şakir Şenkalaycı ve Galip Alp Baysan da yarışarak isimlerini tarihe geçirdiler.

Türkiye etabının akabinde şampiyonanın 14 Nisan’da Finlandiya, 21 Nisan’da Norveç’te yapılacak etaplarla tamamlanacağı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir