‘Miss England’ 13 kilo uyuşturucuyla yakalandı

İngiltere’de düzenlenen Miss England yarışının eski iştirakçilerinden Jennifer Young’ın, uyuşturucu kaçakçılığı kuşkusuyla Meksika’da tutuklandığı açıklandı. İngiliz basını, 33 yaşındaki Young’ın geçtiğimiz yılın ağustos ayından bu yana Meksika’da bir cezaevinde tutuklu bulunduğunu bildirdi.

Young, 17 yaşındayken 2007 yılında düzenlenen Miss England müsabakasına katılmıştı.

PİYASA KIYMETİ 250 BİN STERLİN

Daily Mail’in aktardığına nazaran, Ağustos 2022’de Amsterdam’dan Meksika’ya giderken havalimanında yapılan incelemelerde Young’ın çantası ve bavullarında 13 kilogram uyuşturucu bulundu. Piyasa pahası 250 bin sterlin (yaklaşık 6 milyon TL) olan uyuşturucuyla yakalanan Young, hatalı bulunursa 20 yıl mahpus cezasıyla karşı karşıya kalacak.

‘SEYAHAT ETTİĞİNİ SANIYORDUM’

Kızının Meksika’da cezaevinde tutulduğunu yeni öğrendiğini söyleyen anne Angela Young, “Hala şoktayım. Jenny’nin Meksika’da olduğunu biliyordum fakat seyahat ettiğini sanıyordum. Jenny’nin mahpusta olduğunu daha yeni öğrendim. Doğum günüm martta ve Jenny dünyanın neresinde olursa olsun beni arardı, lakin bu yıl aramadı ve endişelenmeye başladım. Sonra arkadaşına berede olduğunu sordum. Birkaç mesajlaşmanın akabinde bana cezaevinde olduğunu söyledi. İnanamadım” dedi. (DIŞ HABERKER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir