Muharrem İnce’den “CHP PKK’ya yağcılık yapıyor” çıkışı: Atatürk’ün partisine yakışıyor mu?

Balıkesir’e gelen Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, Eski Kepsut Caddesi’nde partililer tarafından konvoyla karşılandı. İnce, daha sonra Ulusal Kuvvetler ve Anafartalar Caddesi’nde esnaf ziyareti yaptı, vatandaşlarla görüştü. Yıllar evvel yüksek tahsilini tamamladığı Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi’ne de geçen Muharrem İnce, burada da öğrencilerle bir ortaya geldi. Balıkesir programının sonunda İnce, Bahçelievler Mahallesi’nde kurulan Çarşamba Pazarı’nda vatandaşlara seslendi.

“BEN AYRILDIM, SİZDE BÜYÜK OYUNU GÖRÜN”

CHP’deki eski dostlarına seslenen Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, “Siz benim kardeşimsiniz, sizinle yıllarca çaba ettik. Ancak büyük oyunu görün. Ben ayrıldım, siz de büyük oyunu görün. Büyük oyun ne? Kılıçdaroğlu partide sıkıştı, ‘Muharrem İnce genel lider adayı’ diyelim. Çabucak Kılıçdaroğlu’nun önüne bir mermi koyuyorlar. Ya bir yumruk atıyorlar ya bir fezleke gönderiyorlar, hemen parti Kılıçdaroğlu’nun etrafına gidiyor, ‘Genel liderimizi yedirmeyiz, sahip çıkacağız’ diyorlar. Yeterli sahip çık al senin olsun, zirve tepe kullan” sözlerini kullandı.

“ATATÜRK’ÜN PARTİSİNE YAKIŞMIYOR”

Türk Tabipler Birliği Lideri Şebnem Korur Fincancı’nın, “TSK kimyasal silah kullanıyor” tezini CHP’nin de desteklediğini ileri süren İnce, “Seçimde yüzde kaç alacağımızla ilgilenmiyorum, barajı geçeceğimizi biliyorum, neden ilgilenmiyorum? Zira haklı olduğumuzu biliyorum. Haklı bir davanın peşindeyiz, kimsenin hakkını yemiyoruz. Doğruya hakikat, yanlışa, yanlış diyoruz. Mesela -Ne işimiz var Libya’da- demiyoruz, -Libya’ya asker gönderin- diyoruz. Niçin? Akdeniz’deki hakkımızı korumak için. CHP üzere, -Azerbaycan’a niçin yardım ediyorsun- demiyoruz. Onun için CHP’den ayrıldım esasen. Azerbaycan’a daha fazla yardım edilmesini istiyoruz. Libya tezkeresine İYİ Parti ‘Evet’ oyu veriyor. CHP ‘Hayır’ oyu veriyor. Biri çıkıyor, ‘Türk Silahlı Kuvvetleri kimyasal silah kullandı’ diyor. Terbiyesize bak, kimyasal silah TSK’nın envanterinde yok. Hiçbir vakit kullanmamış, PKK’ya yağcılık yapıyor. Hepsine yakışıyor da Atatürk’ün partisine yakışıyor mu? Bence yakışmıyor. Bu yüzden ötürü ben de kendimi oraya yakıştıramadığım için ayrıldım. İnsan üstü bir çabayla çalışacağız. Her gördüğüm beşerle konuşacağım. Bir oy bir oydur” formunda konuştu.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir